مرجع کامل مقالات ، پایان نامه ، تحقیق ، کتاب های آموزشی و نمونه سوالات درسی و دانشگاهی

خدمات دانشجویی امین

خدمات دانشجویی امین

لزوم جذب 80 هزار پرستار در بیمارستان ها

لزوم جذب 80 هزار پرستار در بیمارستان ها


کتاب جامع آزمونهای استخدامی
به همراه نمونه سوالات و مطالب آموزشی

کتاب توضیحی و آموزشی دروس استخدامی و نمونه سوالات استخدامی ده سال اخیر همراه با پاسخنامه تشریحی و نام برگزار کننده آزمون استخدامی در روبروی هر سوال
سوالات آزمون استخدامی
کتاب مصاحبه حضوری ایران استخدام
به همراه اصل سوالات مصاحبه های استخدام

راهنمای جامع آمادگی برای مصاحبه و گزینش استخدامی، همراه با ارائه اصل سوالات طرح شده در مصاحبه های استخدامی و توضیح کامل مباحث مهم دینی و سیاسی و اجتماعی
لزوم جذب 80 هزار پرستار در بیمارستان ها

بروز رسانی : ۷ آبان ۱۳۹۷

دیدگاه ها : 0 (نمایش)

دیدگاه های منتظر : 0 دیدگاه

ارسال کننده : (پشتیبان پنج (شهریاری))

جزئیات بیشتر در مورد خبر
برای دریافت خدمات پرستاری باید نسبت جمعیت به پرستار 4 باشد

    جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام پرستاران اینجا کلیک کنید

خبر 7 آبان 97: لزوم جذب 80 هزار پرستار در بیمارستان ها

دبیر کل خانه پرستاری ایران گفت: به دلیل محدودیت مالی و ندادن مجوز استخدام ۳۰ نیروی پرستار بیکار در ایران داریم.
محمد شریفی مقدم دبیر کل خانه پرستاری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص مشکلات پرستاری اظهار کرد: تعداد پرستار مشغول به کار در ایران از متوسط دنیا و کشورهای در حال توسعه پایین‌تر است و همین مسئله می‌تواند سلامت جامعه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

وی ادامه داد: کمبود تعداد پرستار نسبت به جمعیت نشان دهنده این موضوع است که بیماران و مراجعان به مراکز درمانی خدمات پرستاری مناسبی دریافت نمی‌کنند، البته پرستاران نیز از بیمه این شغل رضایت ندارند به همین دلیل به خاطر نبود هیچ انگیزه‌ای به مشاغل دیگری روی می‌آورند.

دبیر کل خانه پرستاری ایران تأکید کرد: وظیفه حاکمیتی دولت است که با صدور ابلاغیه‌هایی برای حفظ و ارتقاء سلامت مردم جامعه، وضعیت پرستاری را سامان دهد.

پرستاری در دنیا جزو نیروهای اولویت‌دار است
وی اضافه کرد: در تمام دنیا پرستاری جزو نیروهای اولویت‌دار در حوزه سلامت محسوب می‌شود و پرستاران توانایی انجام کارها در قسمت‌های مختلف را دارند؛ در کشورهایی که سلامت مردم اهمیت دارد طرح‌های تشویقی و انگیزشی را برای پرستاران ایجاد می‌کنند و این افراد در بخش‌های دولتی و حتی خصوصی به ارائه خدمات بهداشتی درمانی بپردازند.

کشور نیازمند خدمات پرستاری است
دبیر کل خانه پرستاری ایران ادامه داد: ایران به شدت نیازمند خدمات پرستاری است و دولت باید با سرمایه گذاری، فارغ التحصیلان این رشته را در بخش‌های خصوصی و دولتی جذب کنند.

وی اضافه کرد: وقتی حقوق و مزایای پرستاران و همچنین ساعت کاری آنها مطابق با استانداردهای دنیا باشد، پرستاران کشورمان هیچوقت مجبور به ترک وطن و کار در کشورهایی مانند آلمان، استرالیا، کانادا، آمریکا و حتی حوزه خلیج فارس نمی‌شوند.

شریفی مقدم ادامه داد: برای دریافت خدمات پرستاری مناسب باید نسبت جمعیت به پرستار 4 باشد که متوسط دنیا به ازای هر هزار نفر 6 پرستار است؛ اگر بخواهیم حداقل نیروی پرستار به ازای جمعیت 80 میلیونی داشته باشیم، باید 240 هزار پرستار در سراسر ایران مشغول به فعالیت باشند این در حالی است که تنها در حدود 160 هزار پرستار مشغول به ارائه خدمات بهداشتی درمانی هستند.

دبیر کل خانه پرستاری ایران با اشاره به اینکه ضریب جمعیت به پرستار در ایران در حال حاضر 1.6 است، ادامه داد: نسبت پرستار به ازاء هر هزار نفر جمعیت در کشورهای آمریکا، فرانسه و بلژیک بالای 10 و در کشورهای اروپایی این رقم بین 6 تا 10 نفر است.

وی گفت: در حال حاضر در حدود 30 هزار پرستار بیکار در کشور داریم که علت آن عدم صدور مجوز جذب از سوی دولت به دلیل مسائل مالی و نبود پول است و به همین دلیل مردم در مراکز دولتی و حتی خصوصی خدمات سالم و ایمن را دریافت نمی‌کنند و در نتیجه دچار خسارت می‌شوند.

 


جدید ترین اخبار های استخدامی و کاریابی در کانال و ربات ما در تلگرام

@pnu2020

@onu2020bot

خدمات امین - مرجع کامل کاریابی

گزارش مشکل

انتشار: 27 آبان، 1397    /    بازدید: 50